Aktualności

#KarinkaChallenge – pruchniccy policjanci wsparli leczenie 14-latki

Data publikacji 24.05.2024

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pruchniku zostali nominowani przez Burmistrza Pruchnika i włączyli się w akcję charytatywną #KarinkaChallenge. Celem wyzwania jest zebranie środków pieniężnych na rzecz chorej 14-latki. Policjanci z pruchnickiej jednostki dołożyli „cegiełkę” na ten szczytny cel, aby pomóc Karince powrócić do zdrowia.

14-letnia Karinka cierpi na nowotwór kości. Przebywa pod opieką specjalistów z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Jest już po pierwszej chemioterapii, ale przed nią jeszcze długa droga – dziewięć kolejnych etapów i operacja chorej nogi. Rodzice nastolatki proszą o wsparcie i pomoc w leczeniu córki.

#KarinkaChallenge to akcja, której zasady są proste. Osoby lub instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek lub 10 przysiadów. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby lub instytucje. Te mają 72 godziny na podjęcie i wykonanie zadania. Cel akcji jest jak najbardziej szczytny: zbiórka środków pieniężnych na terapię dla chorej nastolatki.

Policjanci z Komisariatu Policji w Pruchniku przyjęli wyzwanie do wzięcia udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Nominował ich Burmistrz Pruchnika Stanisław Kłopota. Wczoraj, obok budynku jednostki, mundurowi wykonali wspólnie 10 pompek i dołożyli swoją „cegiełkę” - 700 zł na ten szczytny cel, czyli pomoc chorej Karinie. Kwota, jaką trzeba uzbierać jest duża, ale razem jesteśmy w stanie zdziałać wiele.

Do dalszej walki o zdrowie dziewczynki stróże prawa nominowali Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu, Urząd Gminy Roźwienica oraz Urząd Gminy Rokietnica.

Mamy nadzieję, że przekazana zbiórka przyczyni się do powrotu do zdrowia Karinki, czego szczerze życzymy.

Karinkę można wspomóc przez zbiórkę siepomaga.pl

(KWP w Rzeszowie / sc)

Film #KarinkaChallenge – pruchniccy policjanci wsparli leczenie 14-latki

Pobierz plik #KarinkaChallenge – pruchniccy policjanci wsparli leczenie 14-latki (format mp4 - rozmiar 20.17 MB)

Powrót na górę strony