Aktualności

Kolejny sukces stołecznego "Orła" w zwalczaniu przestępczości samochodowej

Data publikacji 24.05.2024

Warszawscy policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową zlikwidowali "dziuplę" i zatrzymali 30-latka, podejrzanego o kradzież pojazdu.

Stołeczni policjanci elitarnego wydziału zwalczającego przestępczość samochodową nie ustają w tropieniu złodziei. Codziennie depczą po piętach zaangażowanym w nielegalny proceder, rozbijając szajki przestępcze i likwidując kryjówki, w których demontowane są pojazdy.

W ostatnim czasie  policjanci spec grupy wnikliwie przyjrzeli się działalności 30-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego. Według ustaleń operacyjnych, mężczyzna, który już  był na bakier z prawem, nadal trudnił się kradzieżami pojazdów. Zdobyte przez policjantów informacje kolejny raz się potwierdziły i kilka dni temu w sidła "Orła" wpadł zarówno wytypowany przez nich mężczyzna, jak i świeżo zdobyty przez niego łup. 

Z uwagi na podejrzenie, że w chwili zatrzymania 30-latek mógł posiadać niebezpieczne przedmioty i będzie próbował ucieczki, do akcji zaangażowano również funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W wyniku przeprowadzonej realizacji, w środku nocy policjanci wraz z funkcjonariuszami SG zatrzymali go w miejscu zamieszkania i odzyskali pojazd, który wcześniej mężczyzna ukradł z osiedlowego parkingu. Japoński elektryk o wartości sięgającej 121 tys. zł  trafił do tzw. dziupli, którą policjanci skutecznie zlikwidowali.

Policjanci zabezpieczyli również pojazdy wykorzystywane do przestępstwa, a także specjalistyczne urządzenia elektroniczne służące do kradzieży samochodów i zagłuszania sygnałów GPS oraz gotówkę znalezioną przy zatrzymanym.

W Prokuraturze Rejonowej w Wołominie 30-latek usłyszał zarzuty kradzieży pojazdu oraz nieuprawnionego użycia tablicy rejestracyjnej .

Za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Barbara Szczerba

film/foto podkom. Rafał Rutkowski

 

Film samochodowka_strona.mp4

Pobierz plik samochodowka_strona.mp4 (format mp4 - rozmiar 19.39 MB)

Powrót na górę strony