Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania osób powiązanych z grupą przestępczą zajmującą się przemytem i dystrybucją narkotyków

Data publikacji 27.05.2024

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Szamotułach w dniach od 7 do 9 maja br. zatrzymali 6 osób podejrzanych między innymi o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz przestępstwa skarbowe. W realizację sprawy zaangażowani byli także policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo Śledczego, Wydziału dw. z Przestępczością Pseudokibiców KWP w Poznaniu, policjanci z wydziałów kryminalnych KMP w Poznaniu i KPP w Szamotułach, Sztab Policji KMP w Poznaniu oraz Ogniwo Przewodników Psów Służbowych.

Ta realizacja to już kolejne zatrzymania osób, które zajmowały się wewnątrzwspólnotowym przemytem narkotyków. Policjanci, rozpracowując tę grupę przestępczą zabezpieczyli blisko 60 kilogramów różnych narkotyków, zlikwidowali tzw. magazyn narkotykowy. Łącznie do tej pory zatrzymano ponad 30 osób, z czego wobec 14 podejrzanych sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Szamotułach zastosował tymczasowy areszt.

W realizacji z maja br. wśród zatrzymanych osób są podejrzani powiązani z bojówką pseudokibiców. Grupa nabywała narkotyki lub półprodukty (około 220 litrów siarczanu amfetaminy, z której można by wyprodukować około 1,5 tony gotowych narkotyków). Gotowe narkotyki były rozprowadzane na terenie Wielkopolski.

Na początku kwietnia policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował sprzedać w jednym z centrów handlowych na terenie Poznania 5 kg mefedronu i odbiorcę. Zabezpieczyli również 50 tys. złotych. Zatrzymany handlarz jest również powiązany z osobami zatrzymanymi w maju.

Do chwili obecnej policjanci zabezpieczyli 60 kg narkotyków takich jak marihuana, mefedron, amfetamina, kokaina i MDMA o czarnorynkowej wartości blisko 4 milionów złotych. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli mienie o wartości 680 000 złotych.

(KWP w Poznaniu / kp)

  • zabezpieczone środki odurzające w foliowych woreczkach
  • zabezpieczone narkotyki w foliowych woreczkach
  • zatrzymany siedzi odwrócony tyłem zakuty w kajdanki
  • urządzenie elektroniczne z antenami trzymane w dłoniach, na które założone są lateksowe rękawiczki w kolorze niebieskim
  • pięć woreczków foliowych z białą substancją
Powrót na górę strony