Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi pomogli osobie w kryzysie emocjonalnym

Data publikacji 27.05.2024

Dzięki pomocy mundurowych mężczyzna, który znajdował się w kryzysie emocjonalnym trafił w odpowiednie ręce. We wszystkich sytuacjach, kiedy osoba znajduje się w stanie kryzysu emocjonalnego obok szybkości działania ważny jest profesjonalizm służb odpowiedzialnych za ochronę życia i zdrowia. Przypominamy, że osoby w kryzysie emocjonalnym mogą szukać wsparcia między innymi na infoliniach organizacji i instytucji zajmujących się pomocą osobom przechodzącym trudne chwile. Pomocy, na terenie całego kraju można szukać, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 i Młodzieżowy Telefon Zaufania - 116 111.

W miniony piątek, 24 maja oficer dyżurny średzkiej jednostki Policji otrzymał niepokojące zgłoszenie. Mieszkaniec powiatu średzkiego zadzwonił na numer alarmowy i potwierdził, że znajduje się w kryzysie emocjonalnym. W związku z realną obawą zagrożenia życia i zdrowia Komendant Powiatowy Policji w Środzie Śląskiej mł. insp. Dariusz Smoliński ogłosił alarm dla jednostki i wszczął poszukiwania I poziomu.

Niezwłocznie po ustaleniu rysopisu mężczyzny na miejsce skierowano funkcjonariuszy Policji, którzy rozpoczęli poszukiwania. Ze względu na zagrożenie życia i zdrowia 43-latka do poszukiwań skierowano również przewodnika psa służbowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. W poszukiwaniach brali udział strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Rakoszyc oraz Kostomłotów.

Dzięki zaangażowaniu mundurowych i współpracy służb mężczyzna został odnaleziony. Okazało się, że mężczyzna wcześniej spożywał alkohol, a ponadto znajdował się w kryzysie emocjonalnym, tak więc dla jego własnego bezpieczeństwa noc spędził w średzkiej komendzie pod czujnym okiem mundurowych. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przekazany pod opiekę specjalistów, gdzie będzie mógł uzyskać pomoc.

Pamiętajmy, że sytuacje kryzysowe są przemijające. Można zapobiec tragedii wzywając pomoc. Jeśli widzimy, że ktoś z naszych bliskich jest przygnębiony, zapytajmy, jak możemy mu pomóc, okażmy mu troskę i zainteresowanie. Traktujmy poważnie wszystkie nasze obserwacje i nie zostawiajmy osoby w kryzysie samej. Jeśli dzieje się coś bardzo niepokojącego i domyślamy się, że życie takiej osoby może być zagrożone, zadzwońmy pod numer alarmowy 112. Przekażmy służbom lokalizację, w której znajduje się potrzebujący pomocy. W takich sytuacjach czas ma decydujące znaczenie.

(KWP we Wrocławiu / kc)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony