Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prezes spółdzielni zatrzymany za korupcję

Data publikacji 26.07.2006

Policjanci zatrzymali prezesa spółdzielni rolniczej w powiecie tomaszowskim. Mężczyzna jest podejrzany o wyłudzenia na szkodę spółdzielni, zatrudnianie pracowników „na czarno” oraz prowadzenie działalności gospodarczej bez wymaganych zezwoleń.

Jak wynika z ustaleń tomaszowskich funkcjonariuszy 53-letni prezes spółdzielni rolniczych wyłudzał pieniądze na szkodę tejże spółdzielni tankując jej pojazdy olejem opałowym kupowanym bez faktur. Spółdzielnia była obciążana fakturami VAT na olej napędowy, wystawianymi w ramach prowadzonej przez prezesa stacji paliw.

Faktury były wielokrotnie zawyżane. Dodatkowo prezeseowi zarzuca się zatrudnianie pracowników bez umów o pracę. Działalność gospodarcza w zakresie stacji paliw prowadzona była bez wymaganej koncesji na obrót paliwami płynnymi i ważnych świadectw legalizacji dystrybutorów.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Piotrkowie Trybunalskim oraz pracownikami Obwodowego Urzędu Miar skontrolowali stację. Podczas przeszukania pomieszczeń należących do spółdzielni ujawniono 350 litrów oleju opałowego w zbiornikach dwóch kombajnów zbożowych i w ciągniku rolniczym. Zabezpieczono dokumentację wśród której znajdują się faktury VAT. Oplombowano stację paliw uniemożliwiając prowadzenie nielegalnej działalności.

Na poczet grożącej kary zabezpieczono samochód należący do zatrzymanego. Odpowie za wyłudzenia oraz za fałszowanie dokumentów za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności, a także za naruszenie przepisów prawa o ubezpieczeniach społecznych i ustawy Prawo o miarach. Dziś prokurator podejmie decyzję, co do zastosowania środka zapobiegawczego.

Powrót na górę strony