Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc nadeszła w odpowiednim momencie

Data publikacji 29.05.2024

W sytuacji, kiedy ludzkie życie może być zagrożone liczy się każda minuta, dlatego tego typu zgłoszenia są przez policjantów traktowane priorytetowo. Do takiej sytuacji doszło kilka dni temu, na terenie powiatu przemyskiego. Działania, jakie podjął dyżurny naszej jednostki i funkcjonariusze z komisariatu w Żurawicy, doprowadziły do odnalezienia 43-letniego mężczyzny, który wymagał natychmiastowej pomocy.

W sobotę (25 maja) dyżurny przemyskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące osoby, wymagającej natychmiastowej, specjalistycznej pomocy. Zawiadamiającym był lekarz jednej z placówek medycznych znajdujących się na terenie Jarosławia. W rozmowie przekazał dyżurnemu, że przed chwilą, telefonicznie skontaktował się z nim mężczyzna, który opowiedział mu o swoich problemach. Z rozmowy wynikało, że jego życie i zdrowie może być zagrożone. Mężczyzna nie przedstawił się, nie podał adresu, pod którym przebywał, dodał jedynie, że znajduje się w okolicy Przemyśla.

Dyżurny uzyskał numer telefonu mężczyzny i udało mu się nawiązać z nim połączenie. W trakcie rozmowy uspokoił mężczyznę, a następnie uzyskał od niego dane, dzięki którym do pomocy zadysponował policjantów z komisariatu w Żurawicy. Funkcjonariusze odnaleźli rozmówcę.

Dzięki zaangażowaniu, profesjonalnemu działaniu dyżurnego i pełnej mobilizacji policjantów, udało się odnaleźć 43-latka, któremu zapewniono odpowiednią pomoc i przekazano pod fachową opiekę lekarską.

Pamiętajmy!

Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Wsparcia Emocjonalnego dla dorosłych nr 116 123 i telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod nr telefonu 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie internetowej: stopdepresji.pl

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony