Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pies "Nabat" doprowadził do poszukiwanej kobiety

Data publikacji 29.05.2024

Policyjny przewodnik psa służbowego i jego czworonożny partner otrzymali od dyżurnego polecenie wyjazdu do miejscowości Jarosławiec. Ze zgłoszenia wynikało, że 65 - letnia kobieta miała wyjść z terenu Ośrodka Wypoczynkowego nie informując dokąd się wybiera. Policję o zdarzeniu powiadomiła zaniepokojony mąż. St. sierż. Wojciech Urbaniak i jego owczarek imieniem Nabat wsiedli w radiowóz i ruszyli na miejsce zgłoszenia.

Dyżurny sławieńskiej komendy o zaginięciu 65- latki zawiadomił jej mąż. Z jego relacji wynikało, że kobieta wyszła z terenu ośrodka i nie było z nią kontaktu.

Na miejscu przewodnik uzyskał odzież poszukiwanej kobiety i Nabat mógł zapoznać się z jej zapachem. Razem przeszli kilka ulic, po czym owczarek szybko skręcił w kierunku zejścia na plaże. Prowadził swojego przewodnika jeszcze kilkaset metrów cały czas łeb trzymał blisko piasku, wąchając zapachy.

Po chwili doprowadził swojego przewodnika do 65 - latki, która znajdowała się w pobliżu innego zejścia na plażę. Nie trzeba dodawać, że była to szukana kobieta. Była lekko zdezorientowana, ale nie potrzebowała pomocy medycznej. Wszystko skończyło się szczęśliwie.

Nabat służy w sławieńskiej jednostce już ponad 5 lat. To nie pierwszy raz, kiedy czworonożny przyjaciel spisał się na medal. W ubiegłym roku st.sierż. Wojciech Urbaniak z KPP w Sławnie wraz z psem NABAT wygrali wojewódzkie eliminacje do ogólnopolskiego finału XX Kynologicznych Mistrzostw Policji, Uczestniczy także często wspólnie ze swoim przewodnikiem w codziennej służbie patrolowej oraz przy zabezpieczeniu różnych wydarzeń. Doprowadził także do sprawców różnych przestępstw.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • przewodnik psa ze swoim podopiecznym
  • policyjny pies "Nabat"
Powrót na górę strony