Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali kajakarzy na Jeziorze Rożnowskim

Data publikacji 31.05.2024

Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie, pełniąc służbę na Jeziorze Rożnowskim, uratowali trzech mieszkańców powiatu gorlickiego, w tym 11-letniego chłopca, którym fala zalała kajaki na środku jeziora.

Wczoraj, 30.05.2024 roku, około godziny 16:00 policjanci patrolujący zbiornik Rożnowski - młodszy aspirant Mateusz Ogar oraz aspirant Michał Nidecki otrzymali informację  o kajakarzach, którzy potrzebują pilnej pomocy.

Policjanci natychmiast popłynęli na miejsce, gdzie zauważyli mężczyznę w wodzie, który machał rękami i wzywał pomocy. Obok, w kajaku, który nabierał wody, znajdował się drugi mężczyzna wraz z dzieckiem. Policjanci wyciągnęli 29-latka z wody, a z zalanego kajaku 11-letniego chłopca oraz jego 32-letniego ojca.

Według relacji mężczyzn kajaki zalała fala, która wywróciła jeden z nich, jednocześnie zalewając drugi. Osoby były mocno wyziębione i roztrzęsione, na całe szczęście nie potrzebowały pomocy medycznej. Policjanci okryli je kocami termicznymi i pomogli się osuszyć i uspokoić.

Za oknem piękna pogoda, w dodatku  jesteśmy w trakcie drugiego „długiego weekendu”. Okoliczności zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu. Coraz więcej osób wyjeżdża na wypoczynek nad małopolskie akweny wodne. W związku z tym małopolscy policjanci już od 26 kwietnia zapewniają porządek i bezpieczeństwo nad wodą. Policjanci Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie pełnią służbę na Jeziorze Rożnowskim, Mucharskim, Czorsztyńskim, Dobczyckim, natomiast policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach na Jeziorze Klimkówka.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony