Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali 27-latka

Data publikacji 31.05.2024

Policjanci z Komisariatu Policji w Zawadzkiem uratowali mężczyznę, który chciał skoczyć z mostu. St. post. Angelika Kruppa oraz mł. asp. Adam Maciejewski podczas nocnego patrolu zauważyli gromadzących się ludzi na moście. Szybko okazało się, że za barierką stoi 27-latek i grozi skokiem. Dzięki interweniującym policjantom mężczyzna cały i zdrowy został przekazany pod opiekę lekarzy. Przypominamy numery telefonów, gdzie możemy otrzymać bezpłatne wsparcie i pomoc w kryzysie emocjonalnym.

Policjanci rozpoczynając służbę nigdy nie wiedzą, co przyniesie dzień i z jakimi zadaniami przyjdzie im się zmierzyć. Bywają również takie sytuacje, w których każda sekunda jest na wagę ludzkiego życia, a opanowanie i szybkie działanie funkcjonariuszy może przynieść szczęśliwy finał.

Tak też było kilka dni temu, gdzie w godzinach nocnych st. post. Angelika Kruppa i mł. asp. Adam Maciejewski patrolując ulice miejscowości Kolonowskie, zauważyli w rejonie mostu zbiegowisko ludzi. Sytuacja ta przykuła ich uwagę. Okazało się, że za zewnętrzną stroną barierek stał mężczyzna, który krzyczał, że skoczy z mostu. Mundurowi powoli zbliżali się do zrozpaczonego mężczyzny. Wykorzystując moment zaskoczenia złapali mężczyznę uniemożliwiając mu skok, a następnie zabrali go w bezpieczne miejsce. Młody mężczyzna trafił pod opiekę załogi pogotowia.

W tej sytuacji na miejscu w porę znaleźli się policjanci z Zawadzkiego. Dzięki ich zdecydowanemu działaniu wszystko skończyło się szczęśliwie. Pamiętajmy, że w sytuacji, kiedy ktoś jest w kryzysie emocjonalnym i potrzebuje pomocy, może zwrócić się do instytucji, które udzielą wsparcia.

(KWP w Opolu / kc)

ramka pomocowa z numerami telefonów

Powrót na górę strony