Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pilotaż rodzącej kobiety

Data publikacji 03.06.2024

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Bochni pilotowali do szpitala kobietę, u której rozpoczęła się akcja porodowa. Dzięki pomocy mundurowych przyszłej mamie udało się zdążyć do szpitala na czas.

W środę, 29 maja br. tuż przed godziną 19.00, oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Bochni odebrał telefon od kierowcy, który poinformował, że jedzie do szpitala powiatowego, a pasażerką pojazdu jest rodząca kobieta.

Policjant natychmiast zebrał informacje związane z lokalizacją oraz danymi pojazdu, którymi porusza się osoba zgłaszająca, a następnie w ustalone miejsce skierował patrol policji.

Zadaniem mundurowych było udzielenie pojazdowi asysty w celu możliwie szybkiego dotarcia do szpitala rodzącej mieszkanki powiatu wielickiego. Policjanci rewiru dzielnicowych dotarli na granicę powiatu znajdującą się w miejscowości Siedlec i w momencie zauważenia jadącego od strony Gdowa hyundaia, używając sygnałów uprzywilejowania rozpoczęli jego pilotaż.

W tym samym czasie oficer dyżurny komendy poinformował o sytuacji bocheński szpital, który już oczekiwał na kobietę. Dzięki sprawnemu działaniu przyszłej mamie udało się dotrzeć na czas do placówki, gdzie trafiła pod opiekę personelu medycznego.

(KWP w Krakowie / sc)

Powrót na górę strony