Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 16-latek podejrzany o usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 04.06.2024

16- latek będzie odpowiadać za usiłowanie zabójstwa. Zaatakował nożem 40-letniego mężczyznę. Pokrzywdzony przebywa w szpitalu. Nastolatek trafił na najbliższe trzy miesiące do schroniska dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w nocy 2 czerwca 2024 r. Dyżurny otrzymał informację o ugodzeniu nożem mężczyzny. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol.

Tam policjanci zastali zgłaszających, którzy udzielali pomocy mężczyźnie próbując tamować krwawienie. Po rozpytaniu okazało się, że 40-latek został zaatakowany nożem przez młodego człowieka. Na miejsce przyjechała załoga karetki pogotowia, która zabrała pokrzywdzonego do szpitala.

Funkcjonariusze zaczęli szukać sprawcy. Natychmiast sprawdzili zapis z kamer miejskiego monitoringu. Jak się okazało, całe zdarzenie zostało zarejestrowane. Mundurowi mieli rysopis sprawcy. W rejon zdarzenia zostały skierowane pobliskie patrole.

Chwilę później Zastępca Naczelnika Prewencji KMP w Szczecinie asp.szt. Zbigniew Dordzik wraz ze specjalistą asp.szt. Piotrem Wiśniewskim zatrzymali nieletniego, który próbował uciekać. Pomagali przy tym mundurowi z Pogodna. Przewodnik psa służbowego, który też był na miejscu odnalazł w pobliżu nóż. Nastolatek trafił do policyjnej izby dziecka.

Tego samego dnia policjanci z Dąbia zgromadzili w tej sprawie materiał dowodowy i przekazali go do sądu rodzinnego z wnioskiem o wydanie postanowienia i wszczęcia postępowania w sprawie o usiłowanie zabójstwa.

Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy wydał decyzję o umieszczeniu nastolatka w Schronisku dla Nieletnich na najbliższe trzy miesiące.

(KWP w Szczecinie / kc)

Powrót na górę strony