Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał gumowymi kulkami…

Data publikacji 04.06.2024

Ślad na nodze od uderzeniu gumową kulką miał 19 – latek z Libiąża, w kierunku którego oddano strzał na parkingu samochodowym znajdującym się przy szkole. Strzał miał zostać oddany z pojazdu bmw. Kilkadziesiąt minut od zdarzenia poszukiwany samochód został skontrolowany, a do sprawy zostało zatrzymanych trzech siedzących w nim mężczyzn. Dwóch z nich usłyszało zarzut posiadania narkotyków, w tym jeden za posiadanie znacznej ilości. Trzeci z mężczyzn usłyszał zarzut uszkodzenia ciała.

W poniedziałek, 27 maja br. oficer dyżurny Komisariatu Policji w Libiążu o godz. 7:30 otrzymał zgłoszenie o postrzeleniu 19-letniego ucznia przy szkole w Libiążu. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol Policji. Jak się okazało, 19-latek doznał  na szczęście jedynie zasinienia nogi. W miejscu zdarzenia policjanci znaleźli gumową kulę. Ustalono, że w godzinach rannych uczeń znajdował się na parkingu usytuowanym przy szkole. Po chwili na parking przyjechał pojazd marki BMW, którego kierowca miał oddać strzał z przedmiotu przypominającego broń w kierunku 19-latka.

Podczas gdy funkcjonariusze wykonywali czynności na miejscu zdarzenia, inny patrol zauważył poszukiwany pojazd, który natychmiast zatrzymał. W samochodzie znajdowało się trzech mężczyzn w wieku 21-25 lat, którzy zostali  zatrzymani do sprawy. W pojeździe policjanci znaleźli również przedmiot przypominający broń.

Policjanci przeszukali również miejsca zamieszkania zatrzymanych osób. W jednym z mieszkań zabezpieczono kilka tabletek ecstazy oraz gotówkę w kwocie około 12 tys. zł. W miejscu zamieszkania drugiego z mężczyzn policjanci zabezpieczyli 385 sztuk tabletek ecstazy. W mieszkaniu trzeciego z mężczyzn policjanci zabezpieczyli przedmiot przypominający broń.

Wstępnie ustalono, że zabezpieczone jednostki broni nie są bronią ostrą. W późniejszym czasie zostaną poddane przez biegłego szczegółowej ekspertyzie. Następnego dnia, osoby zatrzymane usłyszały zarzuty.

25-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych, za co grozić mu może do 3 lat pozbawienia wolności.

Drugi z mężczyzn 21-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających lub psychotropowych, co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Trzeci z mężczyzn, 23-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie 21 i 23-latek zostali objęci dozorem policyjnym, ponadto starszy z nich dostał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

(KWP w Krakowie / kc)

Powrót na górę strony