Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał amatora cudzej własności

Data publikacji 04.06.2024

Kolejny raz dolnośląski policjant pokazał swoim zachowaniem, że nawet po zdjęciu niebieskiego munduru reaguje na wszelkie zachowania niezgodne z prawem. Tym razem Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze aspirant Kamil Mateuszów, w czasie wolnym od służby, podczas zakupów w sklepie odzieżowym, zatrzymał sklepowego złodzieja. Skradzione przez 49-latka mienie zostało odzyskane, a mężczyzna trafił w ręce patrolu wezwanego na miejsce.

Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymał 49-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież.

Do tej sytuacji doszło 28 maja 2024 roku, około godziny 18:45, gdy jeleniogórski policjant w czasie wolnym od służby robił zakupy w jednym ze sklepów odzieżowych. W pewnym momencie mundurowy zauważył mężczyznę, który założył na siebie kamizelkę, a następnie jak gdyby nigdy nic, nie płacąc za nią, opuścił placówkę handlową.

Funkcjonariusz natychmiast wybiegł za amatorem cudzej własności i zatrzymał go, a następnie przekazał patrolowi będącemu w służbie, który został wezwany na miejsce. Sprawcą kradzieży okazał się 49-letni jeleniogórzanin.

Dzięki błyskawicznej reakcji stróża prawa z dolnośląskiego garnizonu skradziony towar został odzyskany i wrócił na sklepowe półki, a sprawca poniósł konsekwencje swojego działania. 

Ta sytuacja pokazuje, że policjanci nie tylko w czasie służby, ale także poza nią reagują na wszelkie przejawy łamania prawa, dzięki czemu mieszkańcy mogą zawsze liczyć na profesjonalną pomoc w trudnych sytuacjach.

(KWP we Wrocławiu / kc)

Powrót na górę strony