Wałbrzyski policjant Mistrzem Europy w karate

Data publikacji 04.06.2024

Wałbrzyski policjant, reprezentujący na co dzień klub Only Fighting Głuszyca - Karate Kyokushin MMA K-1, zwyciężył w konkurencji Kumite Masters +35 -85 kg podczas 2 Mistrzostw Europy IKO Nakamura. Asp. szt. Mariusz Leś w pojedynku o złoto pokonał innego Polaka Jacka Kowalczyka. W zawodach, które odbyły się w miniony weekend w Białymstoku, udział wzięło łącznie 526 zawodników i zawodniczek z 91 klubów karate z 11 krajów.

W Mistrzostwach Europy IKO Nakamura, poza zawodnikami z Polski, wystartowali sportowcy między innymi z Włoch, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Izraela, Węgier, Niemiec czy też Łotwy. Uczestnicy rywalizowali na matach w konkurencjach Kata i Kumite. Głuszycki klub reprezentowało czworo zawodników, w tym startujący w kategorii Masters wałbrzyski policjant asp. szt. Mariusz Leś.

Funkcjonariusz, który na co dzień jest także trenerem młodszych zawodników, dotarł do finału swojej kategorii, w którym pokonał Jacka Kowalczyka plasując się tym samym na najwyższym stopniu podium.

Wyniki kategorii MASTERS KUMITE MEN -85 kg +35 years:

1. Leś Mariusz / Polska
  2. Kowalczyk Jacek / Polska
  3. Nasuta Karol / Stany Zjednoczone
  4. Włodarski Marek / Polska

Wałbrzyskiemu policjantowi gratulujemy świetnego wyniku sportowego i życzymy dalszych sukcesów.