Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Władysławowa pomogli seniorowi podczas ataku choroby

Data publikacji 04.06.2024

Depresja, w najczęstszym i potocznym języku, to złe samopoczucie, obniżony nastrój, przygnębienie. Objawy depresji mogą być u każdego inne dlatego też czasem trudno ją rozpoznać. Przekonali się o tym policjanci z Władysławowa, którzy w weekend podjęci interwencję wobec kierowcy skody, zaparkowanej na poboczu drogi.

Mundurowi, jadąc ulicą Morelową, zauważyli kierującego osobówką, który zjechał na pobocze, a wychodząc z auta, nie mógł utrzymać się na nogach. Opierał się o samochód i miał trudności z utrzymaniem równowagi. Policjanci podjęli wobec mężczyzny interwencje i przebadali go na zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, otrzymując wynik negatywny.

Mężczyzna miał trudności z wysławianiem się i nie mógł nawiązać rozmowy z policjantami. Mundurowi udzielenia pomocy osobie wykonali czynności przedmedyczne niezwłocznie powiadamiając pomoc medyczną. Przed przyjazdem karetki pogotowia mundurowi ocenili podstawowe funkcje życiowe tj. przytomność, oddech, odniesione urazy i zabezpieczyli miejsca zdarzenia. Sprawdzili dokumenty 73-letniego mieszkańca powiatu puckiego i skontaktowali się z żoną mężczyzny wstępnie ustalając powód zachowania seniora.

Mundurowi ustalili, że senior choruje na depresję i zdarza się, że silny atak paraliżuje go, uniemożliwiając wykonywanie codziennych obowiązków. Lekarz obecny na miejscu nie stwierdził zagrożenia życia i zdrowia, przy czym zalecił niezwłoczny kontakt ze specjalistą. Mężczyzna został przekazany pod opiekę żony, która podkreśliła empatię policjantów i swoją wdzięczność.

Jeśli masz obniżony nastrój, odczuwasz brak radości, energii, negatywnie oceniasz samego siebie, towarzyszy ci poczucie winy i myśli rezygnacyjne, nie obawiaj się prosić o pomoc. To umiejętność, która może uratować życie. Puccy dzielnicowi także przy okazji spotkań z mieszkańcami, informują o placówkach pomocowych w naszym powiecie.

Gdzie kierować się po pomoc?

Szkoła – pedagog szkolny, psycholog szkolny, wychowawca, dyrektor, nauczyciele

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Poradnia zdrowia psychicznego

Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111

Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci - 800 100 100

Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka - 800 12 12 12

Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym – 116 123

(KWP w Gdańsku / kc)

Powrót na górę strony