Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Byli w odpowiednim miejscu i czasie – pomogli seniorce której zapalił się pojazd

Data publikacji 05.06.2024

Policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego jarosławskiej komendy pomogli starszej kobiecie, której życie było zagrożone. 71-letniej seniorce zapalił się samochód. Funkcjonariusze polecili kobiecie odejść się w bezpieczne miejsce, a sami przystąpili do akcji gaśniczej.

Pomagamy i chronimy – to hasło, które przyświeca policjantom każdego dnia służby. Funkcjonariusze muszą być przygotowani na sytuacje, w których ich życie lub zdrowie może być zagrożone, jak również na ochronę innych osób będących w niebezpieczeństwie.

W poniedziałek (3 maja) po godzinie 16.00, funkcjonariusze wydziału patrolowo-interwencyjnego jarosławskiej komendy st. sierż. Krzysztof Kłoś i sierż. Bartosz Cząstka pełnili służbę na terenie miasta. Przejeżdżając ul. Pełkińską, zwrócili uwagę na stojącego na jezdni seata. Gdy podjechali do pojazdu, za kierownicą zauważyli straszą kobietę, która wyglądała na mocno zestresowaną. Seniorka, przez okno oznajmiła mundurowym, że ma problem z odpaleniem samochodu.

Policjanci w trakcie podchodzenia do pojazdu kobiety zauważyli, że spod maski seata wydobywa się dym. Niezwłocznie polecili seniorce, aby wyszła z auta i odeszła na bezpieczną odległość. Chwilę później spod maski zaczął wydobywać się ogień. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do gaszenia pojazdu gaśnicami, jednocześnie powiadamiając o tym zdarzeniu oficera dyżurnego jarosławskiej jednostki. Na miejsce zostali skierowani strażacy, którzy ugasili pojazd.

Ta interwencja zakończyła się szczęśliwie, gdyż pomoc przyszła w samą porę. 71-letnia mieszkanka Jarosławia bezpiecznie wróciła do swojego domu.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony