Aktualności

26. Finał Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego

Data publikacji 05.06.2024

Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w tym roku odbył się we Wrocławiu w dniach 3-4 czerwca 2024 r.

Podczas turnieju zawodnicy rozwiązywali testy ze znajomości prawa o ruchu drogowym oraz przystępowali do konkurencji praktycznych, które odbyły się na wrocławskim Stadionie Olimpijskim, tj. jazdy sprawnościowej motorowerem po wyznaczonym torze przeszkód oraz jazdy sprawnościowej samochodem osobowym z tzw. talerzem Stewarta. Musieli także wykazać się znajomością obsługi codziennej pojazdu i pomocy przedmedycznej.

Funkcję Sędziego Głównego Turnieju pełnił nadkomisarz Janusz Kozłowski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Podczas pobytu we Wrocławiu młodzież miała okazję zwiedzić miasto zabytkowym tramwajem, a po zakończeniu konkurencji praktycznej obejrzeć na Stadionie Olimpijskim występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji. Duże wrażenie na publiczności zarobił też pokaz Motocyklowej Asysty Honorowej, która przyjechała do Wrocławia z Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju, a także jego organizatorom.

Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco:

I miejsce –  Zespół Szkół w Iwoniczu (woj. podkarpackie),

II miejsce – Zespół Szkół Techniczno – Ekonomicznych w Myślenicach (woj. małopolskie),

III miejsce – Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie).

W klasyfikacji indywidualnej najlepszym zawodnikiem okazał się Adrian Mielec z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach.

Wśród zgromadzonych gości, którzy postanowili docenić umiejętności młodych uczestników ruchu drogowego znaleźli się między innymi: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Krzysztof Kumaszka, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Piotr Wiśniewski, Przewodniczący Krajowego Komitetu Organizacyjnego Turniejów Bartosz Bieliński.

Należy podkreślić, że dzięki zaangażowaniu Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, dolnośląskiej Policji, Polskiego Związku Motorowego we Wrocławiu, miasta Wrocław oraz partnerów wspierających (nagrody ufundowało również Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji) możliwe stało się zorganizowanie tak dużego przedsięwzięcia w sposób atrakcyjny i ciekawy.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Wrocławia.

BRD KGP

Film Pokaz_MAH.MP4

Pobierz plik Pokaz_MAH.MP4 (format mp4 - rozmiar 22.47 MB)

Powrót na górę strony