Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali nielegalną rozlewnię gazu

Data publikacji 26.07.2006

Nielegalna przepompownia gazu została zlikwidowana przez lubelskich i puławskich policjantów oraz funkcjonariuszy Izby Celnej w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze zabezpieczyli autocysternę, urządzenie służące do przepompowywania gazu, dokumentację dotyczącą obrotu gazem płynnym, komputery oraz dowody w postaci plomb wskazujące na przetłoczenie gazu, z co najmniej 3 tys. butli. Wszystko wskazuje na to, że gaz przetłaczany do cysterny sprzedawany był następnie na jednej ze stacji paliw.

Policjanci i funkcjonariusze Izby Celnej weszli na teren dwóch posesji, w miejscowościach Pożóg Nowy i Rudy, leżących na terenie gm. Końskowola. Właścicielem tych posesji jest Artur S. zajmujący się obrotem gazem napędowym. Podczas przeszukania policjanci zauważyli, że stojąca na posesji autocysterna podłączona jest za pomocą gumowego przewodu do znajdującego się w pomieszczeniu gospodarczym własnoręcznie skonstruowanego urządzenia. Właśnie to urządzenie służyło do przepompowywania gazu z butli do cysterny.

Wszystko wskazuje na to, że gaz przetłaczany do cysterny był sprzedawany następnie na jednej ze stacji paliw.

Zatrzymany odpowie także za spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia osób zamieszkałych na tej posesji oraz w sąsiednich gospodarstwach. Funkcjonariusze Urzędu Celnego w Lublinie przeprowadzą nadto kontrolę podatkową.

Powrót na górę strony