Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby pomógł starszej kobiecie

Data publikacji 07.06.2024

Służba w Policji, to przede wszystkim pomoc drugiemu człowiekowi i dbanie o bezpieczeństwo. Przykładem takiego zachowania jest funkcjonariusz wydziału ruchu drogowego jarosławskiej jednostki, który w czasie wolnym od służby, zauważył seniorkę, która idąc poboczem w miejscu niedozwolonym stwarzała zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki jego natychmiastowej reakcji, 73-latka bezpiecznie wróciła do domu.

Wczoraj, 6 czerwca po godz. 18, funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu mł. asp. Daniel Madejowski, w czasie wolnym od służby, jechał swoim samochodem. Przejeżdżając w rejonie ronda Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka w Jarosławiu, zwrócił uwagę na idącą poboczem starszą kobietę. W tym miejscu obowiązywał zakaz ruchu pieszych. Funkcjonariusz widząc duże natężenie ruchu oraz niebezpieczeństwo w jakim znalazła się kobieta, natychmiast zatrzymał swój pojazd i podszedł do niej.

Seniorka była wystraszona i zdezorientowana. Miała obrażenia twarzy i nie wiedziała jak wrócić do domu. Mł. asp. Daniel Madejowski powiadomił o tym zdarzeniu dyżurnego jarosławskiej jednostki.

Funkcjonariusze z komisariatu w Pruchniku, którzy przybyli na miejsce ustalili jej dane. Okazało się, że jest to 73-letnia mieszkanka Jarosławia. Seniorka w rozmowie z policjantami oświadczyła, że straciła orientację w terenie i nie wie jak ma wrócić do domu.

Kobieta nie potrzebowała pomocy medycznej. Funkcjonariusze przewieźli ją do miejsca zamieszkania i przekazali pod opiekę sąsiadce.

(KWP w Rzeszowie / kc)

Powrót na górę strony