Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Challenge dla mł. asp. Krzysztofa Sobieraja. Razem możemy więcej!

Data publikacji 07.06.2024

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie została nominowana przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Grzegorza Napiórkowskiego do challenge'u dla mł. asp. Krzysztofa Sobieraja z łódzkiego garnizonu. Podkarpaccy policjanci podjęli się wyzwania i wsparli zbiórkę środków finansowych dla Krzysztofa. Do kolejnego challengu nominujemy mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

mł.asp. Krzysztof Sobieraj z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, podczas pełnionej służby, został potrącony przez kierowcę samochodu, który zatrzymywał do kontroli drogowej. Niestety w wyniku tego zdarzenia Krzysztof doznał poważnych obrażeń i lekarze walczyli o jego życie. Na szczęście udało się, Krzysztof żyje, lecz wymaga długiej i kosztownej rehabilitacji, którą rozpoczął w połowie lutego w ośrodku rehabilitacyjnym.

Sprawca jest podejrzany o umyślne potrącenie oraz czynną napaść na funkcjonariuszy. Został zatrzymany i odpowie za usiłowanie zabójstwa policjanta.

Po tym tragicznym zdarzeniu ruszyła fala pomocy, w którą włączyli się funkcjonariusze z całego kraju. Jedną z nich jest udział w challengu. Zasady są proste. Po otrzymaniu nominacji należy wykonać zadanie w postaci pompek, a przede wszystkim wesprzeć internetową zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Krzysztofa Sobieraja, by przyśpieszyć jego powrót do zdrowia.

Podkarpaccy policjanci podjęli wyzwanie rzucone im przez świętokrzyską Policję.

Udział w nim wzięli policjanci garnizonu podkarpackiego na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie - inspektorem Jarosławem Tokarczykiem, jego zastępcami podinsp. Piotrem Stępką, insp. Jackiem Juwą, mł. insp. Małgorzatą Fąfarą, naczelnikami wydziałów oraz policjantami reprezentującymi różne wydziały.

Meldujemy wykonanie zadania! Do kolejnego challengu nominujemy funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Zachęcamy wszystkie chętne osoby do wsparcia dla młodszego aspiranta Krzysztofa Sobieraja z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, by pomóc mu w tym trudnym dla niego czasie.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie portalu Zrzutka.pl - Zbiórka na rehabilitację dla naszego kolegi Krzysztofa Sobieraja

Krzysztof, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Jesteśmy z Tobą!

(KWP Rzeszów/dk)

Film Challenge dla mł. asp. Krzysztofa Sobieraja. Razem możemy więcej!

Pobierz plik Challenge dla mł. asp. Krzysztofa Sobieraja. Razem możemy więcej! (format mp4 - rozmiar 43.72 MB)

Film 303-293401__1_.mp4

Pobierz plik 303-293401__1_.mp4 (format mp4 - rozmiar 43.72 MB)

Powrót na górę strony