Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z odznaką „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

Data publikacji 07.06.2024

Na terenie Stadionu Śląskiego odbyła się gala, podczas której dzielnicowy z Komisariatu Policji II w Sosnowcu został odznaczony odznaką Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Aspirant sztabowy Piotr Kloc oddał honorowo już w sumie ponad 33 litry krwi. Ministerialne odznaczenia są podziękowaniami za wytrwałość w pomaganiu innym.

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyła się uroczysta gala dla najbardziej zasłużonych krwiodawców, którzy zostali odznaczeni przyznanymi przez Ministra Zdrowia odznakami Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie, nadawane jest honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni, honorowi dawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość jej innych składników.

Wśród wyróżnionych znalazł się policjant – dzielnicowy z Komisariatu Policji II w Sosnowcu aspirant sztabowy Piotr Kloc, który od 22 lat oddał już ponad 33 litry krwi.

O tym, jak dużą rolę odgrywa krew w życiu każdego z nas, nie trzeba nikomu tłumaczyć. To bezcenna substancja, której nie da się wyprodukować, ani kupić, dlatego rzadko kiedy jest jej pod dostatkiem. Wiedzą o tym doskonale policjanci, którzy czynnie włączają się w liczne akcje krwiodawstwa, stając się honorowymi dawcami.

Każdy z nas może pomóc innym, oddając krew. Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Zachęcamy do dzielenia się cząstką siebie, gdyż to nic nie kosztuje!

Foto: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach

(KWP w Katowicach / kc) 

Powrót na górę strony