Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki policyjnemu profesjonalizmowi nie doszło do tragedii

Data publikacji 07.06.2024

Do sławieńskiej komendy wpłynęło wczoraj zgłoszenie o tym, że 17-letni mieszkaniec Sławna wysłał wiadomość do znajomej, że zamierza chce popełnić samobójstwo, wysyłając zdjęcie torów kolejowych. Dzięki szybkiemu działaniu policjantów młodego mężczyznę udało się uratować.

Zgłoszenie do sławieńskiej komendy wpłynęło wczoraj, 06.06.2024 r., przed południem. Funkcjonariusze zostali powiadomieni, że młody mężczyzna zamierza targnąć się na swoje życie. Z relacji zgłaszającej wynikało, że zamierza położyć się na torach kolejowych, w zgłoszeniu nie było podanej jednak lokalizacji, gdzie 17-latek miałby się dokładnie znajdować. Policjanci wiedzieli, że w takich sytuacjach nie ma czasu do stracenia. W sławieńskiej komendzie ogłoszony został alarm, a sławieńscy funkcjonariusze wraz ze słuchaczami Szkoły Policji w Słupsku rozpoczęli poszukiwania, również wzdłuż torów kolejowych.

Po kilkudziesięciu minutach rzeczywiście nieopodal torów kolejowych odnaleźli 17-latka. Na miejsce natychmiast został wezwany zespół ratownictwa medycznego. Młody mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze.

Pamiętaj! Nie jesteś sam!

Jeśli czujesz się źle, masz zdecydowanie przedłużający się zły nastrój, obniżoną samoocenę i myśli, że masz wszystkiego dosyć poproś o pomoc!

Pamiętaj! Gdy widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy, natychmiast dzwoń pod numer alarmowy 112!

Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Warto wiedzieć, jak rozwiązywać problemy lub wesprzeć innych w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

  • 800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
  • 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
  • 800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie psychicznym
  • 112 – numer alarmowy

(wymienione telefony dostępne są bezpłatnie, całodobowo).

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony