Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze z Podkarpacia najlepszymi ratownikami policyjnymi w kraju

Data publikacji 07.06.2024

Policjanci z garnizonu podkarpackiego zwyciężyli w IX Finale Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Zawody zostały zorganizowane na terenie Szkoły Policji w Słupsku. Po trzech dniach zmagań najlepszymi okazali się funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie - mł. asp. Bartosz Wojtowicz ze Sztabu Policji oraz mł. asp. Sebastian Ryba z Wydziału Prewencji. Serdecznie gratulujemy!

Zakończył się IX Finał Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Odbył się on pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. O miano najlepszych ratowników w policyjnych mundurach rywalizowało ze sobą 17 najlepszych zespołów z całego kraju.  

Garnizon podkarpacki reprezentowali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mł. asp. Bartosz Wojtowicz ze Sztabu Policji oraz mł. asp. Sebastian Ryba z Wydziału Prewencji. Policjanci zajęli I miejsce w eliminacjach wojewódzkich. Po czterech wymagających konkurencjach praktycznych oraz teście z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy okazali się także najlepsi w kraju.

W uroczystym zakończeniu udział wziął nadinsp. dr Rafał Kochańczyk Zastępca Komendanta Głównego Policji. Komendant po raz pierwszy w historii zawodów wręczył złote, srebrne i brązowe odznaki z prawem noszenia ich na umundurowaniu wyjściowym, były także puchary i nagrody pieniężne.

Kierownikiem drużyny reprezentującej Podkarpacie była Wioleta Szczepanik z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Rzeszowie.

(KWP w Rzeszowie / kc)

  • 4 osoby stoją na schodach
  • zdjęcie grupowe
  • 4 osoby stoją na schodach
  • nagroda
Powrót na górę strony