Aktualności

Policjanci i inne służby pomogli w ocaleniu psa Balu

Data publikacji 11.06.2024

Policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach otrzymali bardzo miłe podziękowania. Wpłynęły one w związku z przeprowadzoną przez nich nietypową interwencją na autostradzie A4. Mundurowi wraz z innymi służbami poszukiwali pieska Balu, który uciekł właścicielom i błąkał się po pasach ruchliwej drogi, co zagrażało życiu zarówno psiaka, jak i bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Na szczęście mimo dużego zagrożenia, sytuację udało się opanować, a pupil, choć z pewnymi obrażeniami, ocalał i trafił do swoich opiekunów.

Wdzięczna opiekunka czworonoga napisała do komendy takie podziękowania:

Bardzo chciałam podziękować policjantom, którzy w w dniach 01 -03.06.2024 roku pomagali nam, podczas akcji łapania psa Balu na autostradzie A4. Mimo dużego stresu i towarzyszącego nam strachu o życie psa, czuliśmy się spokojni wiedząc, że panowie z patrolu pilnowali naszego bezpieczeństwa, o czym w tamtym momencie łatwo było zapomnieć.


Ponieważ, niestety nie ma wypracowanych procedur, co robić w takiej sytuacji, wszyscy postępowaliśmy spontanicznie. Dzięki mł. asp. Karolowi Radło i jego kolegom, udało nam się połączyć siły i wspólnie z patrolem drogowym i Fundacją SOS dla zwierząt kilka razy namierzyliśmy psa, który przerażony wciąż uciekał. Balu został złapany w poniedziałek, gdy do akcji dołączyła jeszcze straż pożarna. Niestety nie wiem z którego patrolu byli wtedy policjanci.

Balu jest po wypadku, ma połamane przednie łapy i wybitych kilka zębów, ale żyje, a co najważniejsze nikomu więcej nic się nie stało, choć wiadomo, mogło być z tym różnie.
Jeszcze raz serdecznie dziękuje za pomoc, empatię i podjęte czynności przez pomagające nam wtedy patrole.

Pozdrawiamy Magdalena i Balu.

(KWP Katowice/al)

Powrót na górę strony