Aktualności

Wywiadowcy uratowali życie 20-latki przy pomocy prowizorycznej stazy

Data publikacji 11.06.2024

Szybkie działania wywiadowców uratowały życie 20-latki, która leżąca w kałuży krwi została znaleziona w podziemnym przejściu dworca PKP. Kobieta była nieprzytomna, posiadła głębokie rany przedramienia, jej życiu i zdrowiu zagrażało niebezpieczeństwo. Policjanci przy pomocy prowizorycznej stazy z długopisu i sznurowadła zatamowali obfity krwotok. Na szczęście pomoc przyszła o czasie. 20-latka trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wczoraj, 10.06.2024 r., po południu, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o leżącej w kałuży krwi kobiecie. Miała ona się znajdować w przejściu podziemnym na dworcu PKP w Lublinie. Informacja pochodziła od świadków, ktorzy zauważyli leżącą kobietę.

Na miejsce jako pierwsi dotarli wywiadowcy z komendy miejskiej. Funkcjonariusze szybko sprawdzili czynności życiowe kobiety. Okazało się, że jest nieprzytomna i posiada głębokie rany przedramienia.

Policjanci od razu przystąpili do czynności ratunkowych. W związku z obfitym krwawieniem, z długopisu i sznurowadła wykonali prowizoryczną stazę. Dzięki temu udało się zatamować krwotok. Policjanci cały czas nadzorowali czynności życiowe poszkodowanej.

Po kilku minutach na miejscu pojawiła się załoga karetki pogotowia. Ratownicy stwierdzili, że rana realnie zagrażała życiu kobiety i działania policjantów uratowały jej życie. W stanie nieprzytomnym została zabrana do szpitala.

Mundurowi ustalili, że poszkodowaną jest 20-latka. Po udzieleniu pomocy odzyskała przytomność.

Przypominamy, że w razie trudnej sytuacji życiowej nie powinniśmy się wstydzić, prosić o pomoc. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo:

  • Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym numer 800 70 2222 (całodobowo);
  • Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (całodobowo);
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (całodobowo).

(KWP w Lublinie / mw)

  • długopis i sznurowadło
  • spis nazw i numerów instytucji pomocowych
Powrót na górę strony