Mistrzostwa Polski Policjantów w triathlonie na dystansie 1/8 Ironman

Data publikacji 11.06.2024

W dniu 8 czerwca 2024 roku w ramach Triathlon Mietków odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w triathlonie na dystansie 1/8 Ironman, które objęte zostały patronatem Komendanta Głównego Policji. W zawodach w Mietkowie sklasyfikowanych zostało 188 zawodników w tym 21 policjantek i policjantów, a wśród nich 12 osobowa Reprezentacja Policji w triathlonie. Zawodnicy mieli do przepłynięcia 475 metrów, 22,5 kilometra jazdy rowerem oraz do przebiegnięcia 5,25 kilometra.

Po emocjonującej rywalizacji najlepsze wyniki wśród policjantek miały:

• asp. Katarzyna Sammler z KMP Poznań z czasem 1 godzina 27 minut i 15 sekund,
  • st. asp. Sylwia Szpocińska z Reprezentacji Policji KWP Wrocław (1:27:44),
  • st. post. Natalia Nikiel z Reprezentacji Policji KPP Iława (1:32:05).

Wśród policjantów najlepsze wyniki mieli:

• st. post. Bartosz Sarbak z Reprezentacji Policji KMP Poznań (1:11:06),
  • kom. Marek Kowalczyk z Reprezentacji Policji OPP Bydgoszcz (1:12:35),
  • sierż. Piotr Wiśniewski z Reprezentacji Policji KMP Toruń (1:13:28).

Nadmienić należy, że st. post. Bartosz Sarbak w klasyfikacji Open wywalczył trzecie miejsce. W kategoriach wiekowych K20 drugie miejsce zajęła st. post. Natalia Nikiel. W K40 drugie miejsce zajęła asp. Katarzyna Sammler, trzecie st. asp. Syliwa Szpocińska.

Wśród mężczyzn w M40 zwyciężył kom. Marek Kowalczyk, trzeci był kom. Piotr Bohater, a w M50 drugi był podinsp. Szymon Fiedorow.

Pełną klasyfikację można znaleźć na stronie: Triathlon Mietków 2024