Aktualności

Policjant wracając ze służby gasił palący się dom

Data publikacji 11.06.2024

„Pomagamy i chronimy” - to policyjna dewiza, która bardzo często przyświeca działaniu mundurowych po zakończonej służbie lub podczas urlopu. Przykładem realizowania tej idei jest postawa dzielnicowego z piekarskiej komendy. Aspirant Krzysztof Kubik wracając ze służby pomagał w gaszeniu domu jednorodzinnego, w którym doszło do pożaru.

Aspirant Krzysztof Kubik na co dzień pracuje w rewirze dzielnicowych piekarskiej komendy. W sobotę (8 czerwca) wieczorem wracając do domu po zakończonej służbie, zauważył w Niezdarze palący się dom jednorodzinny.

Natychmiast zatrzymał swój pojazd i powiadomił służby ratunkowe, a następnie ruszył z pomocą właścicielowi, który próbował ugasić palący się dach.

Dzielnicowy sprawdził, czy w domu nie przebywają inne osoby i zwierzęta, a także udrożnił dojazd do posesji. Dzięki zdecydowanej i sprawnie przeprowadzonej akcji udało się opanować ogień i zapobiec większym stratom. Na szczęście nikt z mieszkańców nie doznał poważnych obrażeń. Okoliczności zaistnienia pożaru będą sprawdzane przez policjantów. 

Pamiętajmy, że w przypadku zauważenia pożaru należy niezwłocznie zaalarmować osoby przebywające w strefie zagrożenia oraz wezwać straż pożarną! (tel. 998 lub 112).

Kolejny raz aspirant Krzysztof Kubik swoim działaniem pokazał, że dewiza policjantów "Pomagamy i chronimy" to nie puste słowa:

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony