Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego sprawcę kolizji

Data publikacji 14.06.2024

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów, jest postawa funkcjonariusza kutnowskiej komendy, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. Zatrzymany 60-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj, 13 czerwca 2024 roku asp. Marcin Bigosiński – przewodnik psa służbowego, policjant Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego nissanem. Zdarzenie miało miejsce po godzinie 15.00 w rejonie sklepu spożywczego na ulicy Łąkoszyńskiej w Kutnie.

Policjant, wychodząc ze sklepu, zauważył, że kierowca nissana nieudolnie próbuje wyjechać z parkingu sklepu. Najpierw obtarł budynek sklepu, a następnie uderzył w inny prawidłowo zaparkowany samochód, po czym chciał odjechać. Reakcja funkcjonariusza była natychmiastowa. Podszedł do kierowcy samochodu i kiedy wyczuł od niego silny zapach alkoholu szybko wyjął kluczyki ze stacyjki auta uniemożliwiając mu dalszą jazdę. O całym zdarzeniu niezwłocznie powiadomił Policję.

Po chwili na miejscu pojawił się patrol kutnowskiej drogówki, któremu policjant przekazał mężczyznę. Okazał się nim 60-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w jego organizmie krążyły blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz i wysoka grzywna. 60-latek nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej w strefie ruchu.

Szybka i zdecydowana postawa funkcjonariusza kutnowskiej komendy wyeliminowała kolejnego nietrzeźwego kierującego.

Apelujemy!

Nie bądźmy obojętni, gdy widzimy, że za kierownicę wsiada nietrzeźwa osoba - reagujmy! Dzięki takiemu zachowaniu możemy zapobiec tragedii.

(KWP w Łodzi / kc)

Powrót na górę strony