Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli broń i narkotyki, zatrzymali dwóch mężczyzn

Data publikacji 14.06.2024

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie zatrzymali dwóch mężczyzn, do sprawy kradzieży nawigacji z ciągników rolniczych. W ich mieszkaniu znaleźli susz roślinny oraz broń palną, na którą nie mieli zezwolenia. Posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast posiadanie broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia zagrożone jest karą do 8 lat.

Policjanci z kwidzyńskiej komendy pracowali nad sprawą dotyczącą kradzieży zestawów nawigacji z ciągników rolniczych o wartości 120 000 złotych, która miała miejsce w nocy z 9/10 czerwca na terenie gminy Ryjewo. Funkcjonariusze ustalili, że odpowiedzialni za to mogą być dwaj mieszkańcy gminy Sztum. Policjanci weszli do wytypowanego przez siebie miejsca i zabezpieczyli tam 3 słoje 5 litrowe z zawartością marihuany. Na terenie posesji policjanci zabezpieczyli również broń palną i amunicję.

Funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy dwóch mężczyzn w wieku 45 i 20 lat, którzy będą dzisiaj przesłuchani przez śledczych z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.

Posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Posiadanie broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia zagrożone jest karą do 8 lat.

(KWP w Gdańśku / kc)

Powrót na górę strony