Aktualności

Sprawcy brutalnego pobicia w Oławie tymczasowo aresztowani

Data publikacji 17.06.2024

Intensywna praca kryminalnych doprowadziła do ustalenia i zatrzymania już kilka godzin od zdarzenia, dwóch mężczyzn, którzy na terenie Oławy brutalnie pobili 40-latka. Obaj zatrzymani to mieszkańcy Oławy w wieku 19 i 49-lat. Decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi im kara do 8 lat więzienia.

W nocy z wtorku na środę 11/12 czerwca br. kilkanaście minut po północy dyżurny oławskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące pobicia mężczyzny, które miało miejsce w Oławie na ul. 1 Maja.

Natychmiast na miejsce udali się mundurowi z prewencji, którzy wspólnie z osobami zgłaszającymi udzielili pomocy leżącemu na trawniku mężczyźnie. Podczas dalszych czynności okazało się, że 40-letni mieszkaniec Oławy idąc ul. 1 Maja, przy skrzyżowaniu z ul. Kasprowicza, został zaatakowany przez dwóch mężczyzn.

Intensywna praca operacyjna doprowadziła do ustalenia i natychmiastowego, bo w kilka godzin od zdarzenia, zatrzymania sprawców brutalnego pobicia. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 19 i 49-lat.

Podczas czynności zatrzymani przyznali się do zarzucanego im czynu tj. spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W momencie zdarzenia byli nietrzeźwi, jak ustalili mundurowi, zatrzymani mężczyźni rękoma i nogami kopali i uderzali 40-latka po całym ciele, gdyż w ten sposób próbowali rozwiązać konflikt.

Poszkodowany 40-latek przebywa w szpitalu w stanie krytycznym, a obaj mężczyźni decyzją Sądu Rejonowego w Oławie najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zatrzymanym mieszkańcom Oławy grozi kara do 8 lat więzienia.

Warto zaznaczyć istotną postawę świadków zdarzenia tj. osób, które będąc w sąsiednim mieszkaniu i słysząc niepokojące odgłosy zareagowały i wezwały pomoc, a także natychmiast pojawiły się przy leżącym w kałuży krwi mężczyźnie i udzielały mu pomocy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony