Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Górowscy policjanci ewakuowali mieszkańców z palącego się budynku

Data publikacji 17.06.2024

W minioną niedzielę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Górze został powiadomiony o pożarze poddasza w budynku przy ul. Poznańskiej. Natychmiast na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze, którzy wyprowadzili lokatorów z zagrożonego budynku.

W niedzielny poranek (16 CZERWCA) tuż przed godziną 10.00 Komenda Powiatowa Policji w Górze została powiadomiona o tym, że w jednym z budynków na ul. Poznańskiej z dachu 3 kondygnacyjnego budynku wydobywa się dym.

Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci, którzy w pierwszej kolejności o zagrożeniu powiadomili wszystkich mieszkańców palącego się budynku. Niektórzy mieszkańcy jeszcze spali i nie zdawali sobie sprawy z niebezpieczeństwa. Policjanci ewakuowali z budynku łącznie 14 osób, wśród których były również dzieci.

Po zakończeniu akcji gaśniczej funkcjonariusze pionu kryminalnego, z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, przeprowadzili czynności procesowe. W wyniku pożaru nadpaleniu uległa podłoga, konstrukcja dachu oraz meble, a straty wstępnie oszacowano na 300 tysięcy złotych.

Po zakończeniu działania służb mieszkańcy powrócili do swoich mieszkań, a policjanci prowadzą dalsze czynności mające na celu ustalenie przyczyny pożaru.

(KWP Wrocław/dk)

Powrót na górę strony