Aktualności

Policjanci zatrzymali kierowcę, który przewoził papierosy bez skarbowych znaków akcyzy o wartości ponad pół miliona złotych

Data publikacji 17.06.2024

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z posiadaniem przez niego papierosów bez skarbowych znaków akcyzy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 32 tysiące paczek papierosów różnych marek o wartości ponad pół miliona złotych. Wstępne straty Skarbu Państwa z tego tytułu oszacowano na 844 tysiące złotych. Teraz mężczyzna za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 52-letniego jeleniogórzanina w związku z posiadaniem przez niego papierosów bez skarbowych znaków akcyzy oraz poruszeniem się pojazdem z tablicami rejestracyjnymi od innego pojazdu.

13 czerwca 2024 roku, około godziny 11.00 policjanci w Radomierzu na krajowej 3 zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford Transit. Kierowcą okazał się 52-letni jeleniogórzanin. Mężczyzna podczas czynności był wyraźnie zdenerwowany. Okazało się, że w części ładunkowej przewoził 32 tysiące paczek papierosów różnych marek bez skarbowych znaków akcyzy.

Wartość rynkowa zabezpieczonego towaru wynosi blisko 580 tysięcy złotych. Wstępnie oszacowane straty Skarbu Państwa wynikające z nieopłaconego podatku akcyzowego wynoszą aż 844 tysiące złotych. Dodatkowo okazało się, że Ford Transit miał zamontowane tablice rejestracyjne pochodzące od innego pojazdu.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • zabezpieczone papierosy w kartonie
  • papierosy w kartonach  w busie
  • paczki papierosów w kartonach na palecie
Powrót na górę strony