Aktualności

Podczas urlopu zatrzymała poszukiwanego

Data publikacji 18.06.2024

Policjantka z pabianickiej „drogówki” udowodniła, że nawet w czasie wolnym jest czujna i zaangażowana w służbę. Młodszy aspirant Natalia Girek będąc na urlopie rozpoznała poszukiwanego mężczyznę. Funkcjonariuszka przekazała 60-latka w ręce umundurowanych stróżów prawa.

Policjanci są skuteczni także poza służbą. Wielokrotnie udowadniali to również funkcjonariusze z pabianickiej komendy. Swoją postawą ostatnio potwierdziła to mł. asp. Natalia Girek z Wydziału Ruchu Drogowego.

Zdarzenie miało miejsce 17 czerwca 2024 roku o godzinie 10:50 w pobliżu skrzyżowania ulicy Rydzyńskiej i Siennej. Mundurowa jadąc prywatnym motocyklem zauważyła mężczyznę znanego jej osobiście z wcześniejszych interwencji. Wiedziała, że może być osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. Policjantka przebywała na urlopie, ale mimo tego, postanowiła zareagować i sprawdzić swoje podejrzenia. Zatrzymała mieszkańca gminy Pabianice i powiadomiła o tym dyżurnego jednostki.

Na miejsce natychmiast pojechali dzielnicowi, którzy wylegitymowali mężczyznę. Sprawdzenie w policyjnych systemach potwierdziło, że 60-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Pabianicach celem odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna nie zapłacił grzywy za popełnione wykroczenie, dlatego kara finansowa została zamieniona przez sąd na areszt.

(KWP w Łodzi / kc)

Powrót na górę strony