Aktualności

Dzielnicowa pomogła młodej rowerzystce

Data publikacji 18.06.2024

18-letnia rowerzystka, mieszkanka powiatu opolskiego przejeżdżała przez Ozimek, gdy doznała ataku choroby. Dzięki szybkiej reakcji sierż. szt. Aleksandry Gilowskiej, dzielnicowej z Ozimka, została jej szybko udzielona pomoc medyczna. Policja jako formacja ma za zadanie chronić życie i pomagać w sytuacjach zagrożenia. Dzielnicowa z Ozimka pokazała pewność i zdecydowanie w sytuacji, gdy młoda kobieta potrzebowała pomocy.

W poniedziałek, 17 czerwca 2024 r., sierż. szt. Aleksandra Gilowska, dzielnicowa z Ozimka pełniła służbę na terenie miasta. Po godz. 8.00 w trakcie przejazdu jedną z ulic, zauważyła jak młoda rowerzystka zaczęła się chwiać na swoim jednośladzie, po czym upadła na chodnik. Okazało się, że najprawdopodobniej kobieta dostała ataku padaczki.

Policjantka podjęła czynności przed medycznej wobec 18-letniej rowerzystki, ułożyła ją w pozycji bezpiecznej i przy pomocy przechodnia wezwała na miejsce pogotowie ratunkowe. Po chwili na miejscu zjawili się ratownicy, którzy zaopiekowali się młoda kobietą.

Reagujmy zawsze, gdy widzimy, że ktoś może potrzebować naszej pomocy. Czasem wystarczy poinformować odpowiednie służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Nie bójmy się reagować.

(KWP w Opolu / sc)

Powrót na górę strony