Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony na terenie Włoch samochód i zatrzymali sprawców

Data publikacji 18.06.2024

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu z terenu Unii Europejskiej. Doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Pszczynie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową każdego dnia wykonują szereg czynności i analizują uzyskane informacje, by wpaść na trop przestępców trudniących się m.in. kradzieżami samochodów. W związku z tym, że skradzione samochody często przywożone są z zagranicy do Polski lub wywożone z naszego kraju, wiąże się to ze ścisłą współpracą międzynarodową. To właśnie dzięki tej współpracy, policjanci z komendy wojewódzkiej zatrzymali w ubiegły wtorek dwóch mieszkańców powiatu tarnogórskiego, podejrzanych o kradzież pojazdu marki Toyota CH-R z terenu Włoch. Jeszcze tego samego dnia samochód został odzyskany na terenie Pszczyny, a kolejnego dnia policjanci zatrzymali również ich wspólnika.

Podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty kradzieży z włamaniem do auta. O tym, jakie poniosą konsekwencje zdecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa - policjanci planują już kolejne zatrzymania.

  • na zdjęciu wnętrze skradzionego samochodu
  • na zdjęciu skradziony samochód
  • na zdjęciu policjanci z zatrzymanym

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.69 MB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 178.37 KB)

Powrót na górę strony