Aktualności

Podziękowania dla dzielnicowego z Lipna za bezinteresowną pomoc

Data publikacji 18.06.2024

„… Jesteśmy pełni podziwu dla ogromnej empatii…” tymi m.in. słowy Pani Dyrektor jednej z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Lipnie wyraziła wdzięczność dzielnicowemu, który bezinteresownie pomaga jej podopiecznym. Policjant, z własnej inicjatywy i w czasie wolnym od służby, od wielu lat wspiera najbardziej potrzebujące dzieci. Wzór do naśladowania dla wszystkich.

Niewielu policjantów wie o jego bezinteresownej pomocy w czasie wolnym od służby. Jest skromny. Na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się, ale robi wiele dobrego codziennie zakładając granatowy mundur, służąc lokalnej społeczności. Jako dzielnicowy niejednokrotnie pomógł zażegnać lub zapobiegł konfliktowi.

Policjant, chcący zachować anonimowość, od wielu lat działa także pozasłużbowo, by rozjaśnić ważne momenty w życiu dzieci „…szczególnie tych bardzo opuszczonych i zapomnianych przez bliskich". Na ręce Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie, sprawującego nadzór nad Wydziałem Prewencji i Ruchu Drogowego, wpłynęły podziękowania dla funkcjonariusza.

Tak wzruszające słowa Pani Dyrektor jednej z placówek opiekuńczo-wychowawczych na terenie Lipna, której podopiecznych wspiera dzielnicowy są najlepszym podziękowaniem za jego bezinteresowne działanie.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony