Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni handlarze ludźmi w rękach Policji

Data publikacji 27.07.2006

Dzisiaj rano policjanci z zespołu poszukiwań celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 36–letniego mieszkańca Sandomierza. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Sąd w Bari w Republice Włoskiej. Zatrzymany jest podejrzany o handel ludźmi.

Zarzuty, które stawia się mężczyźnie to także działalnie na terenie Włoch w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem ludźmi oraz wprowadzanie i utrzymanie tych ludzi w stanie niewolnictwa.

Przestępcy publikowali w prasie i Internecie zwodnicze ogłoszenia o pracy w rolnictwie. Werbowali w Polsce  głównie osoby ubogie, pozbawione środków do życia. Osoby te były przewożone autokarami i busami na teren w Włoch, gdzie zmuszano je do niewolniczej pracy. Stosowano wobec nich przemoc i groźby utrzymując w stanie ciągłego zniewolenia.

Mężczyzna został zatrzymany w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Dziś będzie doprowadzany do Prokuratury Okręgowej w Kielcach. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat. W tej sprawie zatrzymanych zostało już ponad trzydziestu obywateli Włoch, Ukrainy i Polski.

Zobacz także:
23.07.2006 KGP: Trwa policyjna obława na osoby zamieszane w handel ludźmi

Powrót na górę strony