Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

55-latek odpowie za przestępstwo o charakterze seksualnym

Data publikacji 19.06.2024

Policjanci ze Złotowa ustalili mężczyznę podejrzanego o przestępstwo seksualne, gdzie pokrzywdzoną była nastoletnia dziewczynka. Zdarzenie miało miejsce w 2022 roku. Dzięki śladom zabezpieczonym na miejscu zdarzenia oraz wykorzystaniu nowoczesnej techniki śledczej sprawca nie uniknie kary. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Do przestępstwa doszło na początku sierpnia 2022 roku w godzinach nocnych. Wówczas policjanci ze złotowskiej jednostki zostali powiadomieni, o tym, że nieznany mężczyzna, grożąc niebezpiecznym narzędziem popełnił przestępstwo o charakterze seksualnym, w którym pokrzywdzoną była nastoletnia dziewczynka. Bezpośrednio po zdarzeniu mężczyzna uciekł w nieznanym kierunku.

Miejsce zdarzenia zostało poddane szczegółowym oględzinom. W trakcie tej czynności policjanci ujawnili materiał genetyczny i zabezpieczyli go wraz z podłożem. Mieli nadzieję, że wyodrębniony z niego profil DNA pomoże w zidentyfikowaniu sprawcy przestępstwa.

Kryminalni przez wiele miesięcy zbierali i analizowali informacje dotyczące tej sprawy. Przełom nastąpił w pierwszej połowie bieżącego roku, kiedy funkcjonariusze wytypowali 55-letniego mężczyznę, obcokrajowca, który feralnej nocy przebywał w pobliżu miejsca zdarzenia dokąd przyjechał z sąsiedniego województwa. Policjanci ustalili, że wytypowany obywatel Ukrainy przebywa obecnie w areszcie śledczym w województwie pomorskim, w związku z podejrzeniem popełnienia innego przestępstwa o charakterze seksualnym.

Niepodważalnym dowodem w sprawie okazał się zabezpieczony bezpośrednio po zajściu materiał genetyczny, z którego wyodrębniono profil DNA sprawcy. Przeprowadzona przez biegłych ekspertyza jednoznacznie potwierdziła, że złotowscy mundurowi trafnie wytypowali 55-latka.

Na początku czerwca br. mężczyzna usłyszał kolejny zarzut popełnienia przestępstwa seksualnego.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 8 lat więzienia.

(KWP Opole/al)

Powrót na górę strony