Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za nielegalny handel olejem opałowym

Data publikacji 27.07.2006

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali osiem osób związanych z nielegalnym procederem przy sprzedaży oleju opałowego. Straty skarbu państwa to ok. 6 mln zł. Zabezpieczono 5 samochodów osobowych i 6 ciągników siodłowych z naczepami o łącznej wartości ok. 2 mln zł oraz kilkanaście tys. zł w gotówce.

Wczoraj funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia firmy w Aleksandrowie Łódzkim a także jej filie w Sieradzu i w Łodzi. Pracownicy tej firmy na wyraźne polecenie właścicieli fałszowali dokumentację księgową celem zaniżenia zobowiązań podatkowych. Działania te doprowadziły do uszczuplenia podatku akcyzowego na kwotę nie mniejszą niż 6 mln zł. Grupa wprowadziła do obrotu olej opałowy w ilości co najmniej 3 mln. litrów.

Wśród zatrzymanych pracowników jest 48-letnia kobieta i czterech mężczyzn w wieku od 26 do 43 lat. Po przesłuchaniu zostali oni zwolnieni do domu, natomiast do policyjnego aresztu trafili współwłaściciele firmy - małżeństwo w wieku 52 i 53 lat i ich 23-letni syn. Podczas przeszukań zabezpieczono kilka tysięcy dokumentów. Na poczet grożących kar zabezpieczono 5 samochodów osobowych i 6 ciągników siodłowych z naczepami (cysterny) o łącznej wartości około 2 mln zł oraz kilkanaście tys. zł w gotówce.

W działaniach wspólnie z policjantami brali udział funkcjonariusze Izby Celnej i Inspekcji Transportu Drogowego w Łodzi. Sprawa jest rozwojowa.
Powrót na górę strony