Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groźne ukąszenie szerszenia i policyjny transport do szpitala

Data publikacji 21.06.2024

Nietypową interwencję przeprowadzili policjanci skarżyskiej drogówki w czwartkowe popołudnie. Z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych wieźli do szpitala 17-latka ukąszonego przez szerszenia. Chłopak był uczulony na jad owada i doznał silnej reakcji alergicznej. Dzięki pomocy funkcjonariuszy w porę trafił pod opiekę personelu medycznego.

Sytuacja miała miejsce w czwartek około godziny 12.30 . Policjanci skarżyskiej drogówki pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem w gminie Skarżysko - Kościelne. W trakcie pomiarów prędkości w miejscowości Kierz Niedźwiedzi zatrzymali do kontroli samochód m-ki Seat, którego kierowca jechał za szybko w obszarze zabudowanym i wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Oprócz siedzącego za kierownicą auta 21-latka, w pojeździe podróżował 17-latek wraz ze swoim ojcem.

Okazało się, że naruszenie przepisółw ruchu drogowego było spowodowane koniecznością zapewnienia jak najszybszego transportu do szpitala chłopaka, który został ukąszony przez szerszenia i ma objawy silnej reakcji uczuleniowej. Chłopak był opuchnięty i miał przebarwienia skóry. Potrzebna była natychmiastowa pomoc lekarska.

Przez wzgląd na okoliczności, mundurowi zastosowali jedynie pouczenie wobec kierowcy Seata za popełnione wykroczenia i bez chwili zawahania wraz z nastolatkiem, ruszyli radiowozem do szpitala. Z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych po kilku minutach dotarli do szpitala.

Sytuacja była na tyle poważna, że lekarz podjął decyzję o hospitalizacji 17-latka, jednocześnie stwierdził, że policjanci podjęli bardzo słuszną decyzję o błyskawicznym transporcie młodego człowieka. Dzięki temu w porę udzielono mu specjalistycznej pomocy, ratując tym samym jego zdrowie i życie, które są przecież wartościami nadrzędnymi.

(KWP Kielce/dk)

Powrót na górę strony