Aktualności

ZAPNIJ PASY - poczuj uścisk bezpieczeństwa

Data publikacji 21.06.2024

Rozpoczynają się wakacje, które dla dzieci, ich rodziców i opiekunów będą czasem wypoczynku połączonego z rodzinnymi wyjazdami. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Policja wspólnie z firmą Neptis S.A. - operatorem komunikatora Yanosik oraz firmą Screen Network S.A. od dziś prowadzi ogólnopolską akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa.

Pasy bezpieczeństwa w samochodzie spełniają bardzo ważną rolę i stanowią niezbędną ochronę dla kierowcy oraz pasażerów. Jazda bez pasów znacząco zwiększa ryzyko poważnych obrażeń nie tylko w czasie wypadku, ale też w trakcie niewielkiej kolizji czy nawet gwałtownego hamowania. Stąd też powinniśmy je bezwzględnie zapinać a młodsze dzieci przewozić w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących.

W ramach akcji ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa realizowanej od 21 czerwca do 1 września 2024 r., w aplikacji Yanosik zostanie uruchomiony specjalny quiz z pytaniami dotyczącymi korzystania z pasów w pojeździe.

O tym, że należy zapinać pasy bezpieczeństwa będzie przypominał również spot, emitowany przez firmę Screen Network S.A., na ponad 20 tysiącach ekranów LED rozmieszczonych w całej Polsce.