Aktualności

W plecaku oprócz łupów miał leki na bazie fentanylu

Data publikacji 24.06.2024

Funkcjonariusz na co dzień pełniący służbę w policyjnym oddziale specjalizującym się zatrzymywaniem najgroźniejszych przestępców, w czasie wolnym zatrzymał sprawcę kradzieży. Rzecz działa się w miniony piątek po południu, w jednym ze sklepów w kieleckim osiedlu Szydłówek. Oprócz skradzionych rzeczy policjant znalazł przy 16-latku leki zawierające fentanyl.

W miniony piątek (21 czerwca) po godzinie 17.00 do kieleckich policjantów z osiedla Na Stoku wpłynęła informacja o zatrzymaniu nieletniego w jednym ze sklepów w osiedlu Szydłówek. 16-latka ujął funkcjonariusz z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Policjant był w czasie wolnym od służby. Chłopak ukradł kilka artykułów spożywczych i materac. Na samej kradzieży sprawa jednak się nie kończy, ponieważ w trakcie czynności funkcjonariusz w plecaku 16-latka znalazł cztery foliowe torebeczki z zapięciem strunowym, zawierające leki, w składzie których był fentanyl.

Zatrzymany początkowo tłumaczył, że medykamenty należą do jego ojca, jednakże to się nie potwierdziło. Substancje zostały zabezpieczone, a 16-latek po czynnościach trafił pod opiekę rodziców. Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

(KWP w Kielcach / kp)

Powrót na górę strony