Aktualności

Koń galopujący ekspresową 6 - nietypowe zgłoszenie wpłynęło wczoraj rano do wejherowskich policjantów

Data publikacji 24.06.2024

Policjanci otrzymali zgłoszenie o galopującym koniu na drodze ekspresowej nr 6, na Trasie Kaszubskiej w rejonie Luzina. Natychmiast na miejsce pojechał policyjny patrol z Wejherowa, który wspólnie z inną kierującą okiełznał i zabezpieczył zwierzę, do momentu odnalezienia opiekuna.

Wczorajszy poranek był wyjątkowo nietypowy. Przed godziną 6.00 do oficera dyżurnego wejherowskiej Policji wpłynęło zgłoszenie o koniu biegającym po drodze ekspresowej nr 6.

Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano policyjny patrol. Policjanci odnaleźli wystraszone zwierzę, które stanowiło zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze z pomocą postronnej kierującej schwytali konia i rozpoczęli poszukiwania jego opiekuna. Po blisko dwóch godzinach koń szczęśliwie powrócił do opiekuna.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich właścicieli zwierząt, także gospodarskich, o zachowanie szczególnej ostrożności. Należy zadbać o to, aby zwierzęta były odpowiednio zabezpieczone i nie miały możliwości samodzielnego wydostania się z posesji. Niewłaściwy nadzór nad nimi może zakończyć się poważnymi konsekwencjami, łącznie z odpowiedzialnością prawną.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • pasący się na łące koń
  • koń biegnący poboczem drogi ekspresowej
  • umundurowana policjantka stoi przy koniu i trzyma go za uzdę, a drugą dłoń trzyma na żuchwie konia
Powrót na górę strony