Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści bankomatowi zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji 27.07.2006

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu zatrzymali na gorącym uczynku dwóch obywateli Bułgarii i Polaka. Zatrzymani założyli na bankomacie czytniki kart płatniczych i wykradali kody PIN kart. Wpadli na gorącym uczynku. Trwa ustalanie poszkodowanych. Sprawcom może grozić nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy z Bułgarów (27-letek) został ztrzymany w samochodzie podczas odczytywania danych bankomatowych. Drugi (25-letni) po krótkim pościgu, gdy próbował oddalić się spod bankomatu.
Z kolei 36-letni Polak wpadł w miejscu zamieszkania. Na podwórku przy jego domu policjanci zabezpieczyli dodatkowo samochód Audi A 6, który, jak się okazało, był skradziony w Sopocie.

Podejrzani instalowali na bankomacie sprzęt, który kopiował dane z kart magnetycznych oraz numery PIN. Dane te następnie przekazywane były do samochodu, w którym sprawcy dane te odczytywali. Dawało im to możliwość pobrania pieniędzy z cudzego konta.

W tej chwili podejrzani przebywają w Policyjnej Izbie Zatrzymań w Międzyrzeczu. Przedstawiono im zarzut przygotowania do fałszowania środków płatniczych, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Po ustaleniu osób pokrzywdzonych, kwalifikacja czynu może się zmienić. Wtedy zatrzymanym będzie grozić nawet 25 lat pozbawienia wolności (za podrabianie środków płatniczych).

Zobacz także: 16.07.2006 KGP: Korzystasz z bankomatu? Płacisz kartą? Bądź ostrożny!

Powrót na górę strony