Aktualności

Nie bądźmy obojętni na agresywne zachowania na drodze

Data publikacji 04.07.2024

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to wykroczenie skutkujące mandatem w wysokości 1 500 zł i 15 punktami karnymi. Z takimi surowymi konsekwencjami musi liczyć się kierujący skodą, który wykonał tego typu niebezpieczny manewr na DK 10. Wszystko zarejestrowała kamerka innego auta, a nagranie trafiło na skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ”.

Do niebezpiecznej sytuacji doszlo w połowie maja br. na DK 10 w miejscowości Przyłubie, powiat bydgoski. Tam kierujący osobową skodą wykonał niebezpieczny manewr i wyprzedził inne pojazdy na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Zdarzenie to zarejestrowała kamera samochodowa innego uczestnika ruchu, który przesłał materiał na skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ”. Dzięki temu nagraniu policjanci będą mogli ustalić sprawcę wykroczenia i ukarać go mandatem w wysokości 1 500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Przypominamy!

Kierującemu pojazdem zabrania się:

  • wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany
  • omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń!

Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu na terenie naszego województwa powiadom nas przesyłając nagranie na skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ".

(KWP w Bydgoszczy / sc)

Powrót na górę strony