Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Będąc na urlopie zatrzymał złodziei

Data publikacji 17.07.2008

Dzielnicowy z Mokotowa zatrzymał dwóch braci w wieku 22 i 25 lat, którzy chwilę wcześniej ukradli dwa rowery. Sierżant Mariusz Prykiel zauważył mężczyzn, gdy wsiadali do autobusu. Znając dokładnie przeszłość kryminalną młodych ludzi, przebywający właśnie na urlopie policjant postanowił zająć się tą sprawą. Był przekonany, że prowadzone przez Piotra B. i Przemysława B. pojazdy wcale do nich nie należą.

Kiedy przebywający na urlopie policjant szedł ulicą Bartoka na Ursynowie, zauważył doskonale znanych mu dwóch młodych mężczyzn. Piotr B. i Przemysław B. prowadzili dwa rowery, zachowując się przy tym nerwowo i rozglądając stale na boki. Sierż. Mariusz Prykiel ruszył w ślad za mężczyznami, powiadamiając jednocześnie o swych podejrzeniach przełożonego.

Dzielnicowy wsiadł za mężczyznami do autobusu. Kiedy jego przełożony dołączył do policjanta, 22 i 25-latek po wyjściu z autobusu, wsiedli na rowery, ale nie mieli już żadnych szans na ucieczkę. Jak się okazało, rowery zostały skradzione kilka minut wcześniej.

Pokrzywdzony o całej sytuacji dowiedział się od policjantów. Dwa rowery, których jest właścicielem, zostawił ze swoją dziewczyną rano przed budynkiem, w którym oboje pracują. Pojazdy zabezpieczyli linką, spinając je za ramę. Wspólne działania mundurowych sprawiły, że pokrzywdzony odzyskał warte 6 tys. zł pojazdy.

Przy zatrzymanych mężczyznach policjanci znaleźli m.in. scyzoryki, nożyce do metalu, których mogły zostać wykorzystane do popełnienia przestępstwa. Śledczy ustalają, czy złodzieje mają coś wspólnego z innymi kradzieżami, jakie miały miejsce w pobliskim rejonie.
Powrót na górę strony