Aktualności

Policjanci uratowali mężczyznę

Data publikacji 11.07.2024

Niżańscy policjanci uratowali mężczyznę, który znalazł się w niebezpiecznej sytuacji. Funkcjonariusze wyciągnęli go z wody na łódkę, która znajdowała się w pobliżu zbiornika wodnego. Dzięki sprawnym i szybkim działaniom rudnickich funkcjonariuszy być może nie doszło do tragedii. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

We wtorek po południu (9 lipca), policjanci z Komisariatu Policji w Rudniku nad Sanem, otrzymali pilne zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna może być w niebezpieczeństwie. Mundurowi doprecyzowali, gdzie mógł się znajdować. Wszystko wskazało na zbiornik wodny na terenie gminy Ulanów.

Funkcjonariusze, znając dobrze topografię tego terenu, pojechali na miejsce zgłoszenia, gdzie natychmiast pobiegli w rejon zbiornika wodnego. Tam, zauważyli mężczyznę wskakującego do wody. Policjanci dostali się na zacumowaną w pobliżu łódkę, na którą wyciągnęli z wody mężczyznę.

Na brzegu, mundurowi udzielili 54-latkowi pierwszej pomocy i zaopiekowali się nim do przyjazdu karetki pogotowia. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie została mu udzielona fachowa pomoc.

Dzięki sprawnym i szybkim działaniom rudnickich funkcjonariuszy być może nie doszło do tragedii. Mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony