Aktualności

Życie zaginionej kobiety było zagrożone – dzięki skutecznym poszukiwaniom jest już bezpieczna

Data publikacji 11.07.2024

Policjanci krośnieńskiej komendy prowadzili nocne poszukiwania młodej kobiety, która mogła znajdować się w sytuacji zagrażającej jej życiu. Funkcjonariusze od razu zaczęli działać i sprawdzali każde możliwe miejsce jej pobytu. Decyzją Komendanta ogłoszono alarm dla jednostki. Po kilkugodzinnych poszukiwaniach została odnaleziona i trafiła pod specjalistyczną opiekę medyczną.

W nocy z 10 na 11 lipca dyżurny krośnieńskiej komendy przyjął zawiadomienie o młodej kobiecie, która mogła znajdować się w sytuacji zagrażającej jej życiu. Pora nocna, a także fakt, że nie posiadała przy sobie telefonu dodatkowo komplikowały niebezpieczną sytuację. Policjanci po otrzymaniu informacji, natychmiast rozpoczęli intensywne poszukiwania i sprawdzali każde możliwe miejsce jej pobytu. Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Krośnie Odrzańskim ogłoszony został alarm dla jednostki. Mimo trudnych warunków kilkugodzinne nocne poszukiwania przyniosły efekty. Kobieta została odnaleziona i przekazana załodze pogotowia ratunkowego, która objęła ją specjalistyczną opieką.

Informacja dla osób potrzebujących pomocy:

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu całodobowo.

116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę

(KWP w Gorzowie Wielkopolskim / kp)

Powrót na górę strony