Aktualności

Na liczniku miał już 166 km/h! Na szczęście kosztowało go to tylko 2500 zł oraz 15 punktów karnych

Data publikacji 11.07.2024

Policjanci ruchu drogowego, którzy pełnią służbę w szeregach wrocławskiej grupy SPEED, każdego dnia uwieczniają na nagraniach kierujących, którzy nie stosują się m.in. do obowiązujących na drogach powiatu wrocławskiego ograniczeń prędkości. Jadąc obwodnicą śródmiejską, w pewnym momencie uwagę patrolu zwrócił poruszający się ze znaczną prędkością motocyklista. Pomiar prędkości wykonany przy użyciu wideorejestratora zamontowanego w ich nieoznakowanym radiowozie wskazał, że na odcinku drogi, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h, on pędził aż 166 km/h!

Dwaj funkcjonariusze z wrocławskiej grupy SPEED, patrolując wrocławską obwodnicę śródmiejską, kontrolowali m.in. czy kierujący stosują się do obowiązujących na niej ograniczeń prędkości.

W pewnej chwili, we wstecznym lusterku zauważyli motocyklistę, który jadąc lewym pasem ruchu poruszał się z prędkością znacznie przekraczającą tę dozwoloną na tym odcinku drogi.

Policjanci zmierzyli prędkość „dynamicznie” przemieszczającego się motocyklisty, a na ekranie wideorejestratora, w który wyposażony jest ich nieoznakowany radiowóz, wyświetlił się wynik 166 km/h! W miejscu wykonanego pomiaru obowiązuje ograniczenie prędkością do 70 km/h.

Mundurowi wysłuchali tłumaczeń 31-latka, po czym nałożyli na niego mandat wynoszący 2500 zł, zatrzymując mu jednocześnie prawo jazdy na 3 miesiące i dopisując do jego konta 15 punktów karnych.

Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem i brawurową jazdą mężczyzna zagroził nie tylko sobie, ale również innym użytkownikom drogi. Na szczęście, w tym konkretnym przypadku, ucierpiał jedynie portfel nieodpowiedzialnego 31-latka.

Wrocławscy policjanci apelują - respektujmy bezwzględnie obowiązujące przepisy, bo to od nas samych w dużej mierze zależy bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 47.8 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony