Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fabryka heroiny zlikwidowana

Data publikacji 28.07.2006

Policjanci zlikwidowali fabrykę "polskiej heroiny". 5 osób, które zajmowały się produkcją i dystrybucją narkotyku zostało zatrzymanych. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. 10 tys. zł pochodzących ze sprzedaży narkotyków oraz 100 działek "polskiej heroiny" przygotowanych do dystrybucji, a także komponenty do jej produkcji.

Wczoraj policjanci z Nowej Soli zatrzymali czterech mężczyzn i kobietę w wieku 25 – 48 lat, mieszkańców województw lubuskiego i dolnośląskiego. Przy zatrzymanych znaleźli duże ilości heroiny i ponad tysiąc zł pochodzących ze sprzedaży narkotyku. Ponadto, na terenie Zgorzelca, odkryli całą linię produkcyjną polskiej heroiny. Tam też zabezpieczyli kolejne 10 tys. zł pochodzących ze sprzedaży narkotyków oraz 100 działek gotowej do sprzedaży „polskiej heroiny”, a także komponenty do jej produkcji.

Zatrzymanie producentów i handlarzy narkotyków to wynik współpracy policji z Nowej Soli i Zgorzelca. Obecnie trwają kolejne przesłuchania zatrzymanych w tej sprawie osób. Zarzuty jakie im postawiono to handel i produkowanie środków odurzających. Jeszcze dzisiaj wszyscy zatrzymani staną przed sądem , który zdecyduje o ich ewentualnym aresztowaniu.

To kolejna grupa handlarzy i producentów „ polskiej heroiny” zlikwidowana w ostatnim czasie przez lubuskich policjantów. W czerwcu podobną szajkę zlikwidowali policjanci z Zielonej Góry. Wtedy policjanci rozbili 6 osobową grupę , której udowodniono wyprodukowanie i wprowadzenie do obrotu 20 tys. działek „polskiej heroiny” o wartości 300 tys. zł.

Powrót na górę strony